Audyty bezpieczeństwa

Współpracując z wieloma firmami w zakresie baz danych osobowych, zdiagnozowaliśmy powtarzające się problemy z dotrzymywaniem przez firmy restrykcyjnych wymogów GIODO wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych.

Idąc naprzeciw potrzebom naszych klientów, wypracowaliśmy rozwiązania, procedury i sprawdzone ścieżki, które pozwalają nam w krótkim czasie przygotować indywidualne projekty dokumentacji systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, dopasowane do wymogów prawa.

Jak działamy

Przeprowadzamy rejestrację zbiorów danych osobowych w GIODO, począwszy od analizy przetwarzanych zbiorów, do przygotowania dokumentacji systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (polityka prywatności oraz instrukcja zarządzania systemem informatycznym wraz z odpowiednimi załącznikami, upoważnieniami i listami kontrolnymi), a na rejestracji bazy skończywszy.

Na zlecenia firm przeprowadzamy także audyty istniejących procedur, w tym przede wszystkim sprawdzamy procesy pozyskiwania danych osobowych, ich przetwarzania w ramach akcji marketingowych z jednoczesnym powierzeniem danych. Istotne dla nas są także aspekty związane z przechowywaniem danych osobowych czy szacowaniem ryzyka odpowiedzialności karnej osób uczestniczących w procesie przetwarzania danych osobowych.

Następstwem audytów jest przygotowanie dokładnych raportów wyznaczających kierunki oraz zakres wdrożenia poprawek lub zmian w procedurach firmy.

Naturalnym następstwem audytu może być także przeszkolenie pracowników w zakresie przetwarzania baz danych, w tym między innymi:

  • obowiązków nałożonych na Administratora Danych Osobowych,
  • roli Administratora Bezpieczeństwa Informacji,
  • bezpiecznego powierzania danych osobowych,
  • wymogów związanych z prowadzeniem dokumentacji,
  • zasad niszczenia i usuwania danych osobowych.

Nasze usługi zawsze rozpoczynamy od niezobowiązującej oceny potrzeb firmy - na jej podstawie mogą Państwo podjąć decyzję o rozpoczęciu ewentualnej współpracy.

 

Firmy wstępnie zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod adresem:

wspolpraca(at)schober.pl

Zapraszamy do współpracy!

 

 

Więcej pytań?

Zadzwoń na numer (48) 22 865 81 60 lub wyślij pytanie na adres: uslugi(at)schober.pl